Bruslení na Třeboňsku a v Třeboni

Zimní rybníky v Třeboni, stejně jako v okolí města vyzývají svými zamrzlými plochami opustit apartmán Bestrooms.cz. Lesklé plochy zalité sluncem jsou krásným relaxem pro zimní dovolenou. Když několik dní mrzne, stačí vzít brusle a opustit apartmán, nebo penzion k nejbližší zamrzlé ploše. Z apartmánů v komplexu Relax Park je nejblíže desátá největší ledová plocha v Jihočeském kraji, rybník Svět s 205 hektary ledu. Z parkoviště vyjdete k lázním, nebo přímo po kraji luk k břehům rybníka. Rodina si tu může přezout boty a jezdit a jezdit. Do apartmánu je vždy blízko.Většina rybníků na Třeboňsku je určena k chovu ryb a pod ledem zavřeným rybám rybáři dodávají okysličený vzduch. Je třeba se mít na pozoru a nepřibližovat se k plovoucím zařízením, k větrákům k bezledým plochám. Raději 100 metrů než se probořit. Koupat se v ledové vodě, je nezapomenutelný zážitek, ale dovolená může být zkažená.

Zimní dovolená, nebo jarní prázdniny pro rodinu, děti nemusí být jen lyže. Procházky okolo zamrzlých rybníků, vyjížďky autem za rybníky Třeboňska budou pro vás zážitkem  z nevšední dovolené. Využijete ubytování s dětmi v apartmánech, s výhodou maximálního soukromí a domů se vrátíte s novou energií a upevněným zdravím.

Mezi kamarády můžete soutěžit v počtu rybníků navštívených na bruslích. GPS navigace vám spočítá nabruslené kilometry, které můžete porovnávat s proježděnými sjezdovkami, nebo stopami pro běžky. 
Když nebude stačit rybník Svět, navštivte jen o pár kilometrů dál rybník Rožmberk. Nebo se podívejte na rybníky pod městem Nové Hrady. Pojedete lesy a loukami a třeba Byňovský rybník je nádherný.
Chovné rybníky, určené k chovu ryb bývají v pravidelných intervalech zejména na podzim loveny. Zpravidla nestačí být celý rybník napuštěn a nechává se vymrznout před napuštěním v jarních měsících. Nebo je teplá zima a rybníky nedostatečně zamrznou. Potom můžete využít umělé chlazené ledové plochy.

Město Třeboň se stará o své obyvatele i zimní návštěvníky, již několik let připravuje bezpečné bruslení pro rodiny s dětmi na umělé ledové ploše nedaleko Bertiných lázní. Od úterka do neděle je vždy v odpoledních hodinách veřejné bruslení. Přesný čas lze ověřit na stránkách Technických služeb Kluziště Třeboň

Apartmány Bestrooms.cz jsou vhodné i k uspořádání hokejových turnajů. Stačí si zamluvit se správou umělé ledové plochy volný termín stadionu a ubytovat se. Vedle relaxu v lázních, v teplé vodě bazénů si můžete zasportovat i na ledu.