Jarní rovnodennost 2015

První jarní den – jarní rovnodennost – připadl letos podle astronomů na pátek 20. 3. Východ slunce, ten okamžik, kdy se rudý kotouč vyhoupne nad horizont a pomalu stoupá nahoru
východ slunce 20. 3. 2015

a mění barvy z růžovo rudé přes oranžovou, žlutou až po bělavě žlutou, jsme pozorovali na louce u lesa nad Borovany. Odtud jsou naše fotografie.
východ slunce

ranní opar nad Borovany

Přijeďte do Třeboně, ubytujte se v apartmánech Bestrooms a vychutnejte si ještě syrovou jarní přírodu. Kvetou jívy, krokusy, sněženky a bledule, také podběl. Pilno mají včely. Včelí matky začínají klást vajíčka a pyl, který včely sbírají a nosí do úlů, je výživou budoucích včel.
včely na česně

Využijte lákavou příležitost, kdy ubytování v penzionu pořídíte do 31.3. ještě za zimní ceny. Vaše dovolená nebo jen pár dnů volna mohou začít. Sluníčko již hřeje, na cyklostezkách už byli vidět cyklisti, je čas na procházku po hrázi některého rybníka nebo na odpočinek v blízkých lázních Aurora.

V pondělí 16. března 2015 byly po téměř čtyřměsíční rekonstrukci léčebných provozů a přípravny slatiny znovu otevřeny Bertiny lázně v Třeboni (blízko historického centra Třeboně).