Velikonoce v Třeboni

Celé tři zimní měsíce čekáme na jarní rovnodennost, s prodlužujícími se dny, se silnějším slunečním svitem se nám otevírá krásná třeboňská krajina. Rybníky, lesy a jejich síť spojovacích cyklostezek nám nabízí čerstvý jarní vzduch. Je to šance protáhnout těla a ukázat celé rodině nebo přátelům, zda jsme v zimě jen nečekali. Tak přichází Velikonoce.
vyzdobené nádvoří zámku v Třeboni
Ubytování v penzionu, příjemný pobyt v krajině jižních Čech a dovolená prožitá v některém z apartmánů Bestrooms.cz jsou výborným nápadem, jak si užít Velikonoční svátky.


Velikonoce 2015 v Třeboni - kulturní a společenské:

  • 2. až 6. 4. Velikonoce Pod Světem – velikonoční program: živá hudba v pátek 3. 4. od 19 h třeboňská skupina FACE, v sobotu 4. 4. od 19 h kaplická skupina NA EX
  • 3. a 4. 4. Noční prohlídky pivovaru – Pivovar Bohemia Regent
  • 4. 4. Velikonoční trh – Masarykovo náměstí a přilehlá Březanova ulice, od 9 do 17 h
  • 4. až 6. 4. Bibus Spiritus – historická představení na zámku Třeboň
  • 5. 4. Velikonoční mrskačka – živá hudba a bohatá gastronomie Pod Světem
  • 8. 4. Taplow Your Choir – koncert v kostele

Třeboň si každoročně připomíná jedny z nejkrásnějších svátků jara mnoha akcemi. Začíná měsíc březen a očekáváme jaro. Stejně dnes, jako před tisíciletími si lidé připomínají probouzející se život jarními svátky. Končí půst a začínají nejvýznamnější dny pro křesťany.

Velikonoční svátky nemají pevně určené dny v kalendáři, ale stejně jako masopust se vypočítávají každoročně různě. Jaro slavili naši pohanští předkové, židé si připomínají svátkem pesah osvobození z egyptského otroctví Mojžíšem. Pro křesťany jsou velikonoce největším svátkem, svátkem Zmrtvýchvstání Páně, vzkříšení Ježíše na Boží hod velikonoční.

Velikonoce se skládají z celé řady významných dní. Od květné neděle po velikonoční pondělí, nebo spíše následující bílou neděli. Výpočet velikonočních svátků se řídí od prvního jarního úplňku. Neděle, která následuje po prvním jarním úplňku je velikonoční nedělí. Dny v týdnu mají svá jména, začínáme květnou nedělí, pokračujeme žlutým (modrým) pondělím, šedivým úterým, sazometnou (škaredou) středou, zeleným čtvrtkem, velkým pátkem, bílou sobotou až k božímu hodu velikonočnímu a velikonočnímu pondělí. Poslední den, který řadíme k velikonočním svátkům, je bílá neděle, která v roce 2015 připadá na 12.4.

velikonoční výzdoba
páv na zámku v Třeboni

Svátků ke slavení je o velikonocích dostatek, volný den v pondělí se přímo nabízí k prodloužení pobytu v některém z apartmánů Bestrooms.cz. V ceníku si najdete zajímavé podmínky ubytování a potom stačí jen poslat objednávku a přijet do Třeboně.

V Třeboni je u příležitosti velikonoc připraveno mnoho aktivit, které vám můžeme jen doporučit, užijete si jich sami, s rodinou, s přáteli.

připravené stánky na Masarykově náměstí
zámecká výzdoba